Vuosikokouksissa palkitut

 VUODEN 2019 PALKITUT KOIRAT JA JÄSENET

(vuosikokous 13.2.2020)

Paras pentu: rwn Kovan Onnen Chai, Marika Peltonen ja Henna Uitto

Paras näyttelykoira: rwn Rottdames Deona, Niina Mehtänen

Paras muun rotuinen näyttelykoira: ei palkita

Paras veteraani: ei palkita

Paras PK-koira: rwn Finnmaiden’s X-Cellent Esther, Anna-Kaisa Raja-aho

Monipuolisin PK-koira: rwu Musanterin Qummitus, Riikka Railo

Paras tokokoira: rwn Boxlee Nao, Lee Harriet Ventomäki

Paras rallytokokoira: rwn Boxlee Uswa, Kirsi Ahola

Tosialokas (ensimmäisen pk-tuloksen tehnyt koira):

rwn Sir’Weilerin Lannistumaton Lumi , Päivi Hirvonen

rwu Rottlife Elmo, Mia Lagerbom

rwn Boxlee Nao, Lee Harriet Ventomäki

bcn Aurum Flumen Summer, Mia Suontaus

VUOSIKOKOUKSESSA JAETTAVAT KIERTOPALKINNOT

Päijät-Häme pytty (rottweiler, pääerikoisnäyttelyn paras käyttöluokan koira): ei jaeta

Ginan malja (rottweiler, paras veteraaniluokan koira): ei jaeta

Sällinlautanen (rottweiler, sinnikkäälle alokasluokan koiralle): rwn Boxlee Nao, Lee Harriet Ventomäki

Sinnikkyyspalkinto (rottweiler, sinnikkäästä kovasta työstä pk-koiran ohjaajalle): rwn Finnmaiden’s X-Cellent Esther, Anna-Kaisa Raja-aho

Paras nuori koira (rottweiler, nuorin tuloksen saanut pk-koira): rwn Sir’Weilerin Lannistumaton Lumi , Päivi Hirvonen

Paras muunrotuinen PK-koira: bcn Aurum Flumen Summer, Mia Suontaus

Vuoden talkoolainen: Miia Partanen

Tuplatopakka: Kirsi Ahola

Aktiivisin kouluttaja / alaosaston hyväksi toiminut: Kati Saukkonen

MUUT SAAVUTUKSET

Kellokisajoukkue: rwu Musanterin Qummitus & Riikka Railo, rwn Finnmaiden’s X-Cellent Esther ja Anna-Kaisa Raja-Aho ja rwu Grenzschutz Aimo & Jarmo Järvinen

IFR IPO MM 2019: rwu Musanterin Qummitus & Riikka Railo ja rwu Grenzschutz Aimo & Jarmo Järvinen

BH-kokeen hyväksytysti suorittaneet koirakot: rwn Sir’Weilerin Lannistumaton Lumi & Päivi Hirvonen, rwn Sir’Weilerin Jäinen Jäänhelmi & Piia Leinonen, rwu Rottlife Elmo & Mia Lagerbom, rwn Belgivuoren Fendi & Juha Mämmi ja bcn Aurun Flumen Summer & Mia Suontaus

Sertin saaneet koirat: rwn Kovan Onnen Chai, Marika Peltonen ja Henna Uitto & rwn Rottdames Deona, Niina Mehtänen

Nord-sertin saaneet: rwn Boxlee Nao, Lee Harriet Ventomäki

Kannustusmerkki: Niina Mehtänen, Janika Toivonen ja Suvi Lehto

 


VUODEN 2018 PALKITUT

PARAS PENTU

rwn Rottdames Deona, omistaja Niina Mehtänen

PARAS NÄYTTELYKOIRA

rwn Rottdames Deona, omistaja Niina Mehtänen

PARAS MUUN ROTUINEN NÄYTTELYKOIRA

amu Boundless Icefield of Unesdala, omistaja Maritta Engström

PARAS PK-KOIRA

rwu Musanterin Qummitus, omistaja Riikka Railo

MONIPUOLISIN PK-KOIRA

rwu Musanterin Qummitus, omistaja Riikka Railo

PARAS TOKOKOIRA

bptu Foolproof Hunn the Highflyer, omistaja Minna Uurainen

PARAS RALLYTOKOKOIRA

rwn Finnrott’s Ruut, omistaja Kirsi Ahola

TOSIALOKAS

rwu Boxlee Neo, omistaja Sami Partanen

 

JAETUT KIERTOPALKINNOT

SÄLLINLAUTANENsinnikkäälle alokasluokan rottweilerille

rwu Boxlee Neo, omistaja Sami Partanen

SINNIKKYYSPALKINTOsinnikkäästä kovasta työstä pk-puolen rottweilerin ohjaajalle

Harriet Ventomäki ja rwn Boxlee Ino

PARAS NUORI KOIRAnuorin pk-tuloksen saanut rottweiler

rwu Aimo Greutzschund, omistaja Jarmo Järvinen

PARAS MUUN ROTUINEN PK-KOIRA

bptn Tarkatan Indigo, omistaja Mia Suontaus

VUODEN TALKOOLAINEN

Jarmo Järvinen

TUPLATOPAKKA

Piia Leinonen

AKTIIVISIN KOULUTTAJA/ ALAOSTON HYVÄKSI TOIMINUT

Jannina Piiroinen

MUITA SAAVUTUKSIA VUONNA 2018

KELLOKISAT

Joukkueemme sijoittui toiseksi

rwu Musanterin Qummitus, Riikka Railo

rwn Boxlee Ino, Harriet Ventomäki

rwn Finnmaiden’s X-Cellent Esther, Anna-Kaisa Raja-aho

rwu Grenzschutz Aimo, Jarmo Järvinen

ROTTWEILERIDEN FH-MESTARUUSKOE

Toinen sija

rwu Finnmaiden’s X-tra Genious, Tiina Holopainen

IFR IPO MM 2018

rwu Musanterin Qummitus, Riikka Railo

rwu Grenzschutz Aimo, Jarmo Järvinen

BH-KOKEEN HYVÄKSYTYSTI SUORITTANEET

rwn Beatelke Quiandra, Marika Piirainen

rwn Boxlee Nao, Harriet Ventomäki

rwn Finnmaiden’s Suzi Quatro, Minna Valkeapää-Ristola

rwu Belgivuoren Elvis, Laura Sokala

VALIOITUNEET KOIRAT

FI RTVA rwn Finnrott’s Ruut, Kirsi Ahola

FI RTVA bptu Foolproof Hunn the Highflyer, Minna Uurainen

SERTIN SAANEET KOIRAT

rwn Rottdames Deona, Niina Mehtänen

rwu Musanterin Qummitus, Riikka Railo

MYÖNNETYT ANSIOMERKIT; KANNUSTUSMERKIT

Laura Sokala, Jannina Piiroinen, Kirsi Ahola, Juha Mämmi, Suvi Nieminen, Hanna Lehtikangas ja Sanni Siitonen


Vuonna 2017 palkitut koirat

(Vuosikokous 13.2.2017)

Paras pentu
rwn Järvenalhon Xtreme Xiraj Oona Helenius

Paras näyttelykoira
rwn Järvenalhon Xtreme Xiraj Oona Helenius
Paras muun rotuinen näyttelykoira
amu Boundless Icefield of Unesdala Maritta Engström & Päivi Sieppi
Paras veteraani
Ei jaeta
Paras PK-koira
rwn Boxlee Ino Harriet Ventomäki
Monipuolisin PK-koira
rwu Musanterin Qummitus Riikka Railo
Paras TOKO-koira
bptu Foolproof Hunn the Highflyer Minna Uurainen
Tosialokas
rwu Aimo Greutzschund Jarmo Järvinen
rwu Finnmaiden´s X-tra Genious Tiina Holopainen

Kiertopalkinnot 2017
Ginan malja (rottweiler, paras veteraaniluokan koira)
rwu Hassunhauska Hubbabubba Lauri Laamanen
Sällinlautanen (rottweiler, sinnikkäälle alokasluokan koiralle)
rwn Lemmenmäen Naava Marika Piirainen
Sinnikkyyspalkinto (rottweiler, sinnikkäästä kovasta työstä pk-koiran ohjaajalle)
rwn Boxlee Ino Harriet Ventomäki
Paras nuori koira (rottweiler, nuorin tuloksen saanut pk-koira)
rwu Aimo Greutzschund Jarmo Järvinen
Paras muunrotuinen PK-koira
bptu Foolproof Hunn the Highflyer Minna Uurainen
Vuoden talkoolainen
Margit Haukka
Tuplatopakka
Jannina Piiroinen
Aktiivisin kouluttaja / alaosaston hyväksi toiminut
Jarmo Järvinen


 Vuonna 2015 palkitut koirat

(vuosikokous 18.2.2016)

Paras pentu

rwn Finnmaiden’s Jingle Bell                                Niina Filén

Paras näyttelykoira

amu Boundless Icefield of Unesdala                     Maritta Engström & Päivi Sieppi

Paras veteraani

rwn Heizelwood Bona                                          Kaija Alander

Paras PK-koira

rwu Boxlee Fat Ass                                             Niina Filén

Paras TOKO-koira

bptu Newstory Ninja                                            Minna Uurainen

Monipuolisin PK-koira

rwu Boxlee Fat Ass                                             Niina Filén

Tosialokas

ei jaeta

KIERTOPALKINNOT 2015

Päijät-Häme pytty (rottweiler, pääerikoisnäyttelyn paras käyttöluokan koira)

rwn Lemmenmäen Naava                                    Marika Piirainen

Ginan malja (rottweiler, paras veteraaniluokan koira)

rwn Heizelwood Bona                                          Kaija Alander

Sällinlautanen (rottweiler, sinnikkäälle alokasluokan koiralle)

rwn Boxlee Kiara                                                 Niina Filén

Sinnikkyyspalkinto (rottweiler, sinnikkäästä kovasta työstä pk-koiran ohjaajalle)

rwu Boxlee Freaky                                              Riikka Railo

Paras nuori koira (rottweiler, nuorin tuloksen saanut pk-koira)

rwn Boxlee Kiara                                                 Niina Filén

Paras muunrotuinen PK-koira

spn Ratsumestarin Ria                                        Mia Suontaus

Vuoden talkoolainen

Seija ja Kalevi Jääskeläinen

Tuplatopakka (lahj. Pirkanmaan ao; uusi tai uudehko jäsen, joka on vuoden aikana kunnostautunut sekä oman koiransa kouluttamisessa että tehnyt työtä alaosaston hyväksi)

Antti Säynäjärvi